Partneri a inštitúcie

     

Dnes je piatok, 12.07.2024
Nina


Knihy roka 2020 (Martinus) pre vás vybrala aj naša pani učiteľka

Najväčšie kníhkupectvo na Slovensku, Martinus, každoročne pripravuje pred vianočnými sviatkami katalóg najzaujímavejších kníh za rok 2020. Projekt s ľúbezným názvom Knihy roka 2020 v sebe zahŕňa výber predovšetkým takých knižných diel, ktoré svojou témou aj vizuálnym spracovaním príjemne oslovili, prekvapili, zaujali či vzdelali. O tento výber sa stará porota zostavená z tímu odborníkov z celého Slovenska (knižní redaktori, editori, blogeri, literárni kritici či učitelia), ktorí si ponuku knižného trhu vždy rozdelia podľa veku čitateľov.

Naša základná škola sa snaží svojich žiakov viesť k láske ku knihám a aktívne rozvíjať ich čitateľskú gramotnosť. Nakoniec, učitelia slovenského jazyka a literatúry nadväzujú na odkaz, ktorý tu pred mnohými rokmi zanechal Jozef Horák - náš najmilší spisovateľ spod Sitna. Aj preto sa pani učiteľka Inglotová stala tento rok súčasťou odbornej poroty a spolu s editorkou, prekladateľkou a redaktorkou knižného vydavateľstva Ikar Luciou Hlubeňovou  i televíznou dramaturgičkou a spisovateľkou Zuzanou Štelbaskou pre vás a vaše deti vybrala top 5 najlepších detských kníh roku 2020 pre sieť Martinus (veková kategória 11 až 13 rokov) a top 10 najkrajších detských kníh kníh pre všetky slovenské knižnice!

Medzi úzky výber toho najlepšieho sa dostali zbierky bájí a mýtov pôvodných obyvateľov Ameriky, komiks o Štefánikovi aj Anne Frankovej, fantasy sága Kniha Prachu, úprimné životné príbehy obyčajných ľudí v neobyčajných situáciách či úsmevné príbehy zo školských lavíc rovnako usmievavého maďarského autora.

Knihy roku 2020 - vyberte si unikátny darček, ktorým potešíte každého knihomoľa na svete