Partneri a inštitúcie

     

Dnes je pondelok, 06.07.2020
Patrícia, Patrik


Súťaže 2020

Aj napriek tomu, že sú školy zatvorené, pre šikovné deti, ktoré sa neboja držať v ruke pero či ceruzku, vyhlásili rovnako šikovní ľudia lákavé súťaže s celoslovenskou účasťou!

Výtvarníci by nemali prehliadnuť "Súťaž v tvorbe FLIPBOOKOV", ktorú vyhlásila BIBIANA - medzinárodný dom umenia pre deti. Súťažné propozície nájdete na nižšie uvedenom odkaze, ktorý v sebe obsahuje aj návod, ako si takú FLIPBOOK vytvoriť.

Termín uzávierky: 31. júl 2020

Súťažné propozície a rôzne návody nájdete tu - Súťaž v tvorbe FLIPBOOKOV (kliknite)

Výtvarníci aj literáti by si mali prečítať súťažné propozície k známej literárnej súťaže "Salamander a baníctvo očami detí...", ktorú už tradične vyhlasuje Osvetové centrum v Žiari nad Hronom. Minulý rok sa súťažné kategórie rozšírili aj o výtvarnú a fotografickú časť, tento rok sa nič nezmenilo.

Téma ostáva i naďalej spojená s baníctvom v našom regióne i v meste.

Termín uzávierky: 15. jún 2020

Súťažné propozície nájde tu - súťažné propozície

Ďalšie informácie spolu s e-prihláškou nájdete tu - informácie a e-prihláška

 

Literáti by sa mali zamerať na súťaže s názvom "Literárny Kežmarok" a "Literárny Lučenec", ktoré im ponúkajú možnosť zasúťažiť si v súťažných kategóriách poézia a próza. V súťažných kategóriách sa môžete do sýta vyblázniť, pozorne si však prečítajte podmienky, aby sa nestalo, že vaše práce zo súťaží vyradia.

Súťažiť sa vám oplatí aj preto, že v porote budú hosťovať také zvučné mená, akými sú napr. spisovatelia, dramatici, režiséri, scenáristi Daniel Hevier, Silvester Laurík, Jakub Nvota či Monika Kompaníková.

Literárny Kežmarok

propozície nájdete tu - propozície

Termín uzávierky: 30. jún 2020

 Literárny Lučenec

propozície nájdete tu - propozície

Termín uzávierky: 6. október 2020