Partneri a inštitúcie

     

Dnes je štvrtok, 23.01.2020
Miloš


Prezentácia knihy Lakiho mestečko

Dňa 25. marca 2019 sa žiaci piateho a šiesteho ročníka zúčastnili prezentácie knihy Lakiho mestečko, ktorú v roku 2018 vydalo lokálne vydavateľstvo Altamika.

Nádherne ilustrovaná detská kniha pozýva všetkých čitateľov, ktorí majú radi netradičné knižné diela, zažiť niekoľko pútavých dobrodružstiev po boku zvedavého psíka Lakiho. Ten so svojimi kamarátmi objavuje krásy nášho mesta, Banskej Štiavnice, o ktorých existencii možno mnohí z nás ani len netušili. Túto rozprávkovú knihu plnú úsmevných príbehov prišli deťom predstaviť manželia Mészárosovci, autori knihy.

Aby diskusia nebola len jednostranná a nepozostávala iba z otázok a odpovedí, priniesli si autori so sebou aj rôzne zaujímavé pomôcky, ktoré medzi deťmi nechali kolovať v čase, kedy im vysvetľovali, ako kniha vznikala a z čoho všetkého sa skladá. Žiaci si tak mohli prezrieť knižný blok bez knižných dosiek, pracovné knižné plátno, počiatočné ilustrácie, dosky, na ktorých si autori skúšali rôzne typy písma, ktoré sa v knihe objavili, ako aj mapky tvoriace súčasť propagačného materiálu, ktorý sa ku knihe dodatočne vytvoril.

Záver prezentácie sa niesol v duchu krátkeho knižného kvízu. Ten overil, čo všetko si deti z prezentácie zapamätali, a zároveň rozprúdil diskusiu. S autormi sa naši žiaci rozlúčili hlasným potleskom a vrúcnym poďakovaním, pretože dva krásne knižné kúsky o nezbednom psíkovi z Banskej Štiavnice pribudli aj do školskej knižnice. Prečítať a prelistovať si tieto knihy budú môcť aj učitelia, pretože Lakiho mestečko predstavuje vhodné čítanie a didaktickú pomôcku nielen na hodinách regionálnej výchovy.