Partneri a inštitúcie

     

Dnes je štvrtok, 23.01.2020
Miloš


Noc s knihou a Andersenom 2019

Tradičné školské podujatie, Noc s knihou, ktoré je určené pre žiakov piateho ročníka, sa tento rok spojilo s oslavou osobnosti dánskeho spisovateľa Hansa Christiana Andersena, neodmysliteľne patriacou k marcu - mesiacu kníh.

Noc s knihou privítala svojich knižných prieskumníkov, všetkých žiakov 5.a, 5.b a 5.c triedy, v piatok podvečer, kedy si ich do svojho kráľovstva dal zavolať sám dánsky spisovateľ Andersen. Ten sa dopočul, že naši žiaci veľmi radi čítajú a súťažia, a tak si pre nich spoločne so svojou najmilšou rozprávkovou postavou, Princeznou na hrášku, pripravil niekoľko zaujímavých aktivít. Tie mali preveriť vytrvalosť, odhodlanie, spoluprácu i um nových prieskumníkov, ktorí nebojácne vošli do Andersenovej rozprávkovej krajiny, aby ju spoločnými silami nielen preskúmali, ale zažili v nej veľa úsmevného dobrodružstva.

Tímy, do ktorých sa žiaci rozdelili, riešili na pripravených stanovištiach súťažné úlohy rôznej obtiažnosti a zbierali za ne body, pretože sobotňajšie ráno prinieslo, okrem výdatných raňajok, aj zaujímavé vyhodnotenie celej rozprávkovej akcie. Všetci úspešní prieskumníci boli za svoju snahu odmenení certifikátom a vecnou cenou, ktorá im túto magickú noc má ešte dlho pripomínať.

Noc s knihou pravidelne organizuje pani učiteľka Zorvanová so školskou knižnicou (p. u. Inglotová) a triednymi učiteľmi žiakov piateho ročníka. Podujatie má, okrem podporovania čitateľskej gramotnosti, rozvíjať u detí kolektívnu spoluprácu, zdravú súťaživosť, vzájomnú pomoc, rešpektovanie sa, priateľstvo, logické či kritické myslenie a hlavne samostatnosť, a to všetko hravou a pre deti zaujímavou formou. I tento rok nám všetky deti ukázali, že ak je to potrebné, vedia prejaviť vzájomnú empatiu a pomôcť si bez toho, aby im to niekto musel pripomenúť.

Noc s knihou, aj návštevu dánskeho spisovateľa, máme úspešne za sebou. Ďakujeme za chvíle plné radosti všetkým pedagógom, ktorí vypomáhali pri organizácii podujatia (p. u. Hajšel, p. u. Tisovčíková, p. u. Müllerová, p. u. Kružlicová), žiakom deviateho ročníka a vedeniu školy. Vydavateľstvu Slovart ďakujeme za nádherné knižné dary, ktorými sme mohli oceniť tých najúspešnejších prieskumníkov piatkového večera, a reštaurácii Black M za výhodnú zľavu, ktorá nám bola ponúknutá pri objednávke večere pre deti. 

Už teraz sa tešíme na nový ročník!