Partneri a inštitúcie

     

Dnes je štvrtok, 23.01.2020
Miloš


Jozef Horák - spisovateľ spod Sitna

Jozef Horák sa narodil 30. januára 1097. Dnes, 30. januára 2019, ubehlo od jeho narodenia rovných 112 rokov. Pri tejto okrúhlej príležitosti pripravila školská knižnica pre našich žiakov niekoľko súťažných aktivít, ktoré hravou formou zmapovali Horákov život i rozmanitú tvorbu. Počas prvej a druhej vyučovacej hodiny sa jednotlivé ročníky na II. stupni ocitli v stroji času a preniesli sa niekoľko rokov naspäť do minulosti.

Aby sa z nej mohli vrátiť, museli vyriešiť tri súťažné úlohy. Ako a či sa im to vôbec podarilo, dozviete sa v priloženej galérii, ktorá je plná smiechu, dobrej nálady, nebojácnych rytierov, chrabrých šuhajov, prefíkaných dám či šikovných slečien. Jozef Horák bude hlavnou témou školskej knižnice ešte jeden týždeň, a to v podobe interaktívneho panelu pri odborných učebniach, ktorý našim žiakom prináša nielen prierez jeho celoživotnou tvorbou, zaujímavé informácie z jeho života, ale aj výstavu čarovných kolobežiek z rozprávkovej knihy Veľké dobrodružstvá malej kolobežky. Kolobežky vyhotovili deti z čitateľského krúžku Klub mladých čitateľov.

Všetkým vyučujúcim, ktorí toto knižničné podujatie podporili, ďakujeme a už teraz sa tešíme na ďalšie školské oslavy jednej z najvýznamnejších osobností nášho mesta. Žiakom 7. b, rovnako ako ich triednej pani učiteľke, ďakujeme za to, že sa v tento výnimočný deň vybrali navštíviť Horákov pamätník a uctili si jeho pamiatku tichou, ale za to vrúcnou spomienkou.