Partneri a inštitúcie

     

Dnes je pondelok, 06.07.2020
Patrícia, Patrik


Škola bez nenávisti 2020: Deň bez mobilu

V roku 2020 sa naša škola zapojila do projektu Škola bez nenávisti. Jednou z prvých akcií realizovaných v rámci daného projektu bol práve Deň bez mobilu.

Už počas 5. februára prebiehali prípravy na tento deň, ktorý sa oficiálne uskutočnil 6. februára. Deviataci a siedmaci chodili po triedach prvého a druhého stupňa a vyzývali žiakov a učiteľov, aby si nasledujúci deň nechali mobily doma. Prvýkrát sa tento deň oslavoval v roku 2001 a vznikol z iniciatívy francúzskeho spisovateľa Phila Marsoa. Tento spisovateľ vyzval ľudí, aby sa zamysleli nad svojimi životmi pod vplyvom mobilných zariadení.

6. februára na našej škole prebiehalo sčitovanie detí a pedagógov, ktorí si v tento deň nechali  svoj mobilný telefón doma. Naši žiaci chodili po triedach a zisťovali, kto sa v tento deň dokázal svojho mobilu vzdať. Každý, kto si v tento deň do školy svoj mobil nepriniesol, dostal za odmenu nálepku symbolizujúcu Deň bez mobilu.

A výsledok? Narátali sme až 250 žiakov a pedagógov z celkových 479 ľudí našej školy, čo je celkom slušné číslo. Ďakujeme všetkým žiakom i učiteľom, ktorí sa do našej výzvy  zapojili a tešíme sa na ďalšie zaujímavé aktivity, ktoré nám projekt Škola bez nenávisti prinesie!

                                                                                              Ema Antošíková, žiačka 9.a