Partneri a inštitúcie

     

Dnes je pondelok, 06.07.2020
Patrícia, Patrik


Svetový deň bez mobilu! Pridaj sa k nám...

Áno, február je stále zimným mesiacom. Niekto v ňom oslavuje svoje narodeniny či meniny, ale nájdu sa tu aj takí odvážlivci, ktorí, podobne ako jeden významný Francúz, oslavujú 6. februára Svetový deň bez mobilu!

Svetový deň bez mobilu vznikol z iniciatívy spisovateľa Phila Marsoa, ktorý ako prvý napísal knihu o mobile - Tueur de portable sans mobil apparent. V nej zaujímavým spôsobom opisuje to, čo nám vlastne chýba, odkedy sme objavili čaro modernej techniky. V deň, kedy sa vlastne mobil oslavuje, ale tak trošku inak, by si ľudia mali vypnúť mobilné telefóny, aby sa zamysleli nad zmenami života pod vplyvom tohto komunikačného prostriedku a s cieľom uvedomenia si skutočných hodnôt života.

Ak si teraz poviete, že vypnúť si mobil na jeden deň je nadľudský výkon, ukážeme vám opak!

Svetový deň bez mobilu sa prvý raz oslavoval v roku 2001 a prvé ročníky boli populárne najmä v krajinách ako Kanada, Španielsko, Francúzsko, Belgicko, Švajčiarsko a Fínsko. Od tohto roku sa táto februárová výzva stala natoľko populrána, až sa k nej každoročne pridávajú stále ďalšie a ďalšie krajiny. A aj z tohto dôvodu sa Základná škola Jozefa Horáka rozhodla Svetový deň bez mobilu podporiť!

Ak ti záleží na tom, aby si svetu a hlavne svojím kamarátom ukázal/a, že nie si na svojom mobile závislý/á, pridaj sa 6. februára k nám a nechaj mobil jednoducho doma! Uvidíš, aké úžasné zázraky sa počas dňa stanú, a ktovie... možno jedného dňa budeš ten mobil naozaj nechávať doma častejšie!