Partneri a inštitúcie

     

Dnes je štvrtok, 22.10.2020
Sergej


Cesta do sveta fantázie

Medzinárodný deň detí strávili naši piataci v rozprávkovom svete. Ten našli v priestoroch Galérie Jozefa Kollára, ktorá si už po piaty raz pripravila pre návštevníkov akejkoľvek vekovej kategórie výstavu s názvom TOTO! JE KABINET ILUSTRÁCIE.

Súčasná téma výstavy sa opäť vrátila k najznámejšej knižnej edícii STOPY, ktorú žiakom priblížila organizátorka výstavy pani Iveta Chovanová. Jej pútavý výklad sa skončil tvorivým workshopom. Naši žiaci si mohli vyskúšať jednu z mnohých techník, pomocou ktorých známi ilustrátori dokázali svojim prácam vdýchnuť život. Výtvarným workshopom sa pobyt v rozprávkovom svete neskončil. Naši žiaci sa na malú chvíľu stali porotcami a ocenili najzaujímavejšie diela z prebiehajúcej výstavy súťažných prác Každý deň je deň Zeme. Zároveň však museli poriadne zaloviť vo svojej pamäti, aby si spomenuli na to, aké rôzne horniny poznajú. Ďalšia zastávka sa konala v Berggerichte. Mineralogická expozícia ponúkala nielen edukačné interaktívne prvky, akými boli napríklad 3-D pexesá, zázračná skrinka či planetárium, ale aj výstavu V modrobielom svete, ktorá sa hravým spôsobom venovala mapovaniu modrotlače na území Slovenska. To, či sa medzinárodný deň detí našim piatakom páčil, sa dozviete ihneď, ako si otvoríte našu galériu.