Partneri a inštitúcie

     

Dnes je štvrtok, 22.10.2020
Sergej


Turisti, vitajte na Téryho chate vo výške 2015 m. n. m.

Téryho chata je najvyššie položená chata s celoročnou prevádzkou.

Nachádza sa vo Vysokých Tatrách, v Malej Studenej doline, vo výške 2 015 m. n. m. pri Piatich Spišských plesách. A práve táto chata sa stala hlavným cieľom nášho koncoročného turistického putovania 23. – 25.6.2017. Dostali sme sa na ňu zo Skalnatého plesa, kde sme sa vyviezli lanovkou z Tatranskej Lomnice a putovali Tatranskou Magistrálou cez Zamkovského chatu. Späť sme išli do Starého Smokovca cez Hrebienok. Zvládli sme to všetci a obdivuhodne si počínali naši malí turisti z 2. a 3. ročníka. Samozrejme, že sme si užili aj iné radosti už tradičného tatranského výletu - vyskúšali sme Tatrabob, člnkovanie, vodu v potoku, halušky aj palacinky, AquaCity Poprad a nezabudnuteľné cesty vlakom.

Tatry, tešíme sa zas o rok.

Turisti