Partneri a inštitúcie

     

Dnes je štvrtok, 22.10.2020
Sergej


Robotický Battle na Alejovej

5. jún 2017

RBA (Robotický Battle na Alejovej) je celoslovenská súťaž pre žiakov základných a stredných škôl, ktorí majú záujem o robotiku. Cieľom súťaže je popularizácia robotiky a informatiky na školách. Súťaže sa tento rok zúčastnilo 74 tímov z celého Slovenska, pričom v kategórii Racing – LEGO ich súťažilo 49.

Tento rok sa jej zúčastnili prvýkrát aj naši žiaci – siedmaci na čele s vynikajúcim veľmi šikovným LEGO konštruktérom Martinom Bartolovicom. Jeho spoločníkmi v tíme boli tentokrát Matej Mojžiš a Daniel Stráňovský.

Ako sa už pomaly stáva zvykom, Martin so svojim tímom bodoval aj tentokrát, keď v kategórii Racing – LEGO obsadil 5. miesto. Prvé štyri miesta si rozdelili gymnazisti a tak môžeme konštatovať, že boli najlepším tímom zo základných škôl.

Gratulujeme a držíme palce do nasledujúcich súťaží. Naše poďakovanie patrí aj študentovi Matejovi Dudákovi, ktorý vedie našich žiakov a pomáha im napredovať v programovaní, ako aj p. Mgr. Jozefovi Siskovi, ktorý ich v Košiciach sprevádzal.