Partneri a inštitúcie

     

Dnes je štvrtok, 22.10.2020
Sergej


Školské projekty 2016

V našej škole je tvorba a realizácia žiackych projektov veľmi dôležitá.

Žiaci na nich často pracujú v skupinách z vlastného záujmu. Práca na takýchto projektoch ich veľmi baví. V závere školského roka preto aj na internetových stránkach našej školy zverejňujeme niekoľko kreatívnych výtvorov našich žiakov, ktoré prezentovali na predmete geografia. Vo fotogalérii napr. vidíte: dva modely Niagarských vodopádov, kamenné more z Vyhieň, modely Amazonky aj s meandrami, most z USA, Kilimandžáro, mapu rastlinných stupňov Afriky, živočíchy Austrálie, vysychajúcu rieka Amurdarja zo strednej Ázie. ... Najnáročnejší bol projekt Transsibírskej magistrály, ktorá je najdlhšou železničnou traťou na svete. Žiaci vytvorili imitáciu typov krajín, ktorými táto železnica v skutočnosti prechádza. ,,Čerešničkou“ bol zasnežený pískajúci pohybujúci sa vláčik.